top of page

"Her problem gelişim fırsatıdır"

Değer Endüstriyel Danışmanlık olarak, değişim ve gelişiminize katkıda bulunmak için stratejik, taktik ve operasyonel olarak her türlü destek, çözümleme ve projelerde bizi iş ortağınız olarak görmeniz en önemli farkımızdır...

anasayfa.jpg

Değer Endüstriyel Danışmanlık Hizmetleri

yalın.jpg

Yalın Dönüşüm

Değişime ayak uydurmak ve maliyetlerinizi kontrol altına almak için, bütün çalışanların katılımıyla iyiye dönüşüm fırsatı yakalayın. Yalın üretim teknikleri ile etkinlik ve verimliliğinizi artırma ve sürekli iyileştirme kültürü olan bir kuruluş haline gelebilmek için iş ortağınız olarak yanınızdayız.

hoshin_edited_edited.jpg

Hedeflerin Yayılımı & Hoshin Kanri

Firmanın vizyon ve amaçlarına ulaşması için, stratejilerin ve taktiklerin hizalanması ve ortak hedeflerin belirlenmesi, gözden geçirilmesi ve aksiyonlar alınması kritiktir. Hedeflerin yayılımında düşey ve yatay hizalanma sağlayarak departmanların ortak taktik ve hedeflerle şirket amaçlarına ulaşmasına katkıda bulunmasına, aynı zamanda  problem çözme beceri ve hızınızı arttırmanıza destek oluyoruz. 

dijital simge.png

Yalın & Dijital

İşletmede süreçlerin çıktılarını manuel toplamak yerine, sistemler kurgulayıp bu çıktıları anlamlı bilgi ve raporlara hızla dönüştürerek ve etkileştirerek mevcut durumunuzu etkin yönetmeniz; dönüşümler ve karar almalar için önemli bir araçtır.  Sistemleri doğru kurgulamanız için destek oluyoruz.

Untitled

Tedarik Zinciri Yönetimi

Ürünlerin tedarikçi, üretici, dağıtımcı ve tüketiciler arasındaki hareketlerini optimize emek, talebi daha doğru yönetmek, lokasyonlarda sadece gerekli miktarda stok tutmak artık farklı sektördeki bir çok şirketin birincil önceliği konumundadır. Şirketlerin stratejik, taktiksel ve operasyonel kararlarını daha doğru alabilmesi için farklı katmanlardaki ihtiyaçlara yönelik sistemler ve optimizasyonlar ile satış, talep, tedarik, üretim, stok ve dağıtım optimizasyonu yapmak; bu sayede tedarik zincirini ve dolayısıyla tüm şirketi daha verimli hale getirilebilir. Çözümlemeler konusunda sizlere destek oluyoruz.

Firmamız Hakkında

Değer Endüstriyel Danışmanlık, şirketinizin problemlerini görmeyi öğrenmeniz ve çözmenizde, bununla beraber öğrenen bir organizasyon oluşturmada size yardımcı olacak kapsamlı becerilere ve derin bir sektör bilgisine sahiptir.

 

Standing Meeting

Özgeçmiş ve Deneyimler

Osman ÖZCAN

Dönüşüm@Değişim Danışmanı

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra Eskişehir’de kurulu EPTA firmasında üretim mühendisi olarak iş hayatına başlamıştır. Beş yıl firmada çalıştıktan sonra son olarak üretim ve planlama yöneticiliği pozisyonunda buradaki görevini tamamlamıştır. Görevde kaldığı süre boyunca Tülomsaş firmasında düzenlenen Yalın eğitim ve çalıştaylara katılmıştır. VSM, Kaizen,SMED,5S,Kanban,Milkrun,Hat Dengeleme ve Görsel Yönetim konularında eğitimler alıp hem burada hem kendi firmasında kazanımlar sağlamıştır. Ayrıca İstatiksel Proses Kontrolü ve Yerinde Kalite uygulama ve projeler yapmıştır.

 

2012 yılında Hisarlar firmasında montaj yöneticisi olarak iş hayatına devam etmiştir. Montaj hattı yönetimi ve sistematik malzeme yönetimi konularında tecrübe kazanmıştır. Hatlarda yalın dönüşüm ve kaizen kültürü yayma konularında liderlik etmiştir. Yalın altı sigma yeşil kuşak sahibi olup, katma değersiz operasyonları yokedip verimlilik artırma ve stok azaltma konularında proje liderlikleri yapmıştır.

 

2014 yılında Hisarlar da kurulum kararı verilen Poliüretan yardımcı tesislerin kurulumunda liderlik yapmıştır. Fabrika yerleşim ve makinaların transfer süreci ve ilk üretimlerin yapılıp tesisin seri üretim haline getirilmesine dek süreci yönetmiştir.

 

2015 yılında Candy Hoover beyaz eşya ana sanayi firmasında Yalın Dönüşüm Lideri olarak göreve başlamıştır. Ankastre ve ocak üretim hatlarının yalın dönüşümü ve verimlilik artırma çalışma ve çalıştayları düzenlemiştir. Sekiz çalıştay liderliği yapıp, kaizen ve kanban araçlarıyla üretim süreçlerinde kazanımlar ve iyileştirmeler elde edilmiştir. Depoda yalın dönüşüm ve operasyon iyileştirme çalışmaları yapmıştır.

 

2017 yılında aynı firmada mühendislik müdürü olarak göreve devam etmiştir. Operasyon plan ve sürelerin tespiti ve çeşitli montaj aparat ve fikstür yapımı süreçlerine liderlik edip, ayrıca fabrika yerleşim, yıllık işçilik bütçeleri, kapasite senaryoları gibi konularda süreçleri yönetmiştir. Bununla birlikte firmadaki dijitalizasyon süreçlerine liderlik etmiştir. Hatlarda otomatik ayrılma ve kalite kontrol gibi noktalarda ürün izlenebilirliği sağlamıştır.

 

2018 yılında iş hayatına “Yalın Dönüşüm Danışmanı” olarak devam etmiştir. Bir süre serbest olarak çalıştıktan sonra “Değer Endüstriyel Danışmanlık” firmasını kurmuştur.

Süre boyunca yedi firmada yalın dönüşüm ve uygulamalar yapıp kazanımlar sağlamıştır.

Ayrıca Kaizen ve Hoshin Kanri (Hedeflerin Yayılımı) konusunda eğitimler verip, çalıştaylar düzenlemektedir ve kaizen koçlukları yapmaktadır. Yaklaşık 8000 adam_saati bulan eğitim tecrübesi ile kendini geliştirmeye devam etmektedir. 

Sakarya Üniversitesi İşletme yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

 

Kabiliyet ve Kazanımlar

kabiliyetler2_edited.jpg
kazanım2.PNG

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Bize Ulaşın

Eskişehir, Türkiye

(+90) 5072262406

Open Laptop
Çapa 1
bottom of page